Witamy Państwa!

Nasze kursy dla młodych skrzypków odbywają się od wielu lat. Pierwszy, który zorganizowaliśmy miał miejsce w 1997 roku w podelbląskich Soplach. Kolejne edycje kursu odbywały się w Gołdapii (1998 – 2005) i Starbieninie (2006 – 2009). Od czterech lat naszym fantastycznym gospodarzem jest Państwowa Szkoła Muzyczna w Jarocinie i pani dyrektor Dorota Chłopocka.

Czas kursowy podzielony jest na pracę (lekcje z profesorami, ćwiczenie indywidualne, próby z akompaniatorem i zespołowe) i zajęcia towarzyszące (wycieczki pozwalające poznać okolicę, wspólne wyprawy na basen, wieczory przy ognisku, wspólne słuchanie ciekawych nagrań).

Celem pedagogów jest stworzenie atmosfery, w której uczestnicy kursu mogą aktywnie rozwijać i doskonalić swoje umiejętności w grze na skrzypcach – solo i w zespołach kameralnych. Pamiętamy jednak, że jest to czas wakacji, dlatego dbamy o zapewnienie odpoczynku i atrakcji poza muzycznych. Kursanci zobowiązani są do opanowania utworów tak, aby móc je zaprezentować na finałowym koncercie uczestników.  Koncert ten nazywa się „Koncertem dla Rodziców” i odbywa się w ostatnią sobotę przed zakończeniem kursu.

Zapraszamy serdecznie!