Niezastąpiony sprzęt do ćwiczeń

Jaki profesjonalny sprzęt fitness warto posiadać w domu?

Jaki profesjonalny sprzęt fitness warto posiadać w domu?

27 stycznia 2022
Czy warto zakupić orbitrek do domu?

Czy warto zakupić orbitrek do domu?

17 stycznia 2022
Dla kogo orbitrek? 

Dla kogo orbitrek? 

7 stycznia 2022

Jaki profesjonalny sprzęt fitness warto posiadać w domu?

Dbanie o kondycję oraz szczupłą sylwetkę jeszcze nigdy nie było tak proste. Ilość dostępnych na rynku urządzeń i akcesoriów treningowych sprawia, że ćwiczenia w domu są tak samo skuteczne, jak te wykonywane na siłowni. Wygospodarowanie przestrzeni na domową siłownię również nie będzie trudne, jeśli zainwestuje się w odpowiedni sprzęt. Co więc warto posiadać, żeby móc profesjonalnie ćwiczyć w domu?

Wielofunkcyjne urządzenia dla każdego

Zaletą ćwiczeń w domu jest możliwość przeprowadzenia treningu o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności dojazdu na siłownię oraz wydawania pieniędzy na karnet. Treningi domowe pozwalają więc zaoszczędzić czas i pieniądze. Profesjonalne siłownie umożliwiają zaś wykonywanie ćwiczeń na różnorodnych urządzeniach, co wpływa na ich efektywność. Rozwiązaniem tego problemu może być zakup wielofunkcyjnego sprzętu, takiego jak orbitrek. Urządzenie te jest doskonale znane bywalcom siłowni, ale warto posiadać je także we własnym domu. Orbitrek jest maszyną, którą można wykorzystać zarówno do treningu cardio, jak i wzmacniającego, a podczas ćwiczeń na tym sprzęcie, pracują jednocześnie dolne i górne partie ciała oraz spala się mnóstwo kalorii.

Orbitreki mechaniczne czy magnetyczne?

Orbitrek może zastąpić jazdę na rowerze (także stacjonarnym), bieganie oraz ćwiczenia wytrzymałościowe. Planując jego zakup, warto wcześniej zdecydować o rodzaju systemu hamowania, który jednocześnie wytwarza opór, niezbędny do wytężonej pracy mięśni. Na rynku można spotkać dwa, podstawowe rodzaje orbitreków: mechaniczne oraz magnetyczne. Czym się między sobą różnią? Pierwszy z nich jest tańszy, lecz jednocześnie zajmuje więcej miejsca, a hamulec mechaniczny jest głośniejszy. Orbitrek magnetyczny jest z kolei droższy, lecz jednocześnie bardziej kompaktowy i cichy, co zawdzięcza magnetycznemu systemowi hamowania. To, który zależy od własnych upodobań oraz potrzeb.

Jak trenować na orbitreku w domu?

Treningi przeprowadzane na orbitreku są znacznie bardziej angażujące niż te wykonywane na rowerze stacjonarnym, co stanowi kolejny powód, dla którego warto zdecydować się na takie urządzenie. Jak więc ćwiczyć na orbitreku, żeby jak najszybciej zobaczyć tego efekty? Kluczowa jest tu regularność i systematyczne podnoszenie sobie poprzeczki. Pierwsze treningi nie powinny być długie ani wykonywane w szaleńczym tempie, należy skupić się na technice oraz pracy oddechem. Można zacząć np. od 15-minutowych sesji treningowych, 4 razy w tygodniu. Po pierwszych 2 tygodniach należy zaś wydłużać treningi o kolejne 5-10 minut. Taki system ćwiczeń pozwoli na zbudowanie kondycji i wytrzymałości oraz nie będzie nużący.

 

Czy warto zakupić orbitrek do domu?

Niewątpliwie ćwiczenia wykonywane na orbitreku mogą przynieść wiele korzyści dla naszego zdrowia. Nowoczesny orbitrek umożliwia przede wszystkim szybkie spalanie tkanki tłuszczowej, aczkolwiek to nie jest najważniejsza zaleta tego urządzenia. Urządzenie te wzmacnia mięśnie i poprawia nasz układ krwionośny. Warto zaznaczyć, że przeprowadzane na orbitreku ćwiczenia są bezpiecznego. Co więcej, w porównaniu z biegiem tradycyjnym orbiterek nie obciąża stawów. Współcześnie niewygórowane ceny w stosunku do wielu możliwości sprawia, że orbitrek staje się coraz bardziej popularny.

Orbiterek – do czego służy?

Współczesny orbitrek inaczej rower eliptyczny, jest urządzeniem służącym do ćwiczeń, który łączy zalety bieżni, stopera i roweru stacjonarnego. Przeznaczony jest on głównie do ćwiczeń aerobowych i nastawionych na spalanie tkanki tłuszczowej, a także do fitness. Należy zaznaczyć, że trening na orbitreku angażuje wszystkie partie ciała. Dzięki temu sportowiec w znacznym stopniu poprawia swoją kondycję i sylwetkę. Oczywiście zakup orbitreka o wysokiej jakości wiąże się z dość dużym wydatkiem. Jeżeli jednak klient zdecyduje się na sprzęt o dobrej jakości, z pewnością będzie służył przez wiele lat. Obecnie najnowocześniejsze modele wyposażone są w komputer i wyświetlacz. Wyświetlacz pokazuje takie parametry jak;

  • czas,
  • prędkość,
  • tętno
  • pokonany dystans,
  • ilość spalonych kalorii.

Niektóre orbitreki potrafią zmierzyć ilość tkanki tłuszczowej i przeprowadzić test sprawdzający wydolność organizmu człowieka, dzięki czemu możliwe jest dopasowanie treningu do możliwości klienta.

Orbitrek – idealne urządzenie gimnastyczne domu?


Z całą pewnością orbitrek jest nowoczesnym, funkcjonalnym i bezpiecznym sprzętem, dzięki któremu domownik może przeprowadzić efektywny trening w zaciszu swojego domu podczas oglądania serialu lub czytania książki. Ponadto posiada on również możliwość ustawienia intensywności i rodzaju treningu, a co za tym idzie, z urządzenia mogą korzystać osób starsze i otyłe. Poza tym ustawienia i osiągane parametry użytkownik może zobaczyć na monitorze. Mianowicie podczas treningu na orbitreku spala się zazwyczaj od 500, aż do 800 kalorii. Z tego powodu regularne ćwiczenia na tym urządzeniu dają szybkie i niesamowite efekty. Dodatkowo orbitrek pozwala uaktywnić i wzmocnić barki, plecy, kończyny górne i dolne oraz ujędrnić całe nasze ciało. Tak więc warto zakupić orbitreka gimnastycznego ze względu na wiele jego zalet. Należy podkreślić, że orbiterka można przenosić i postawić w dowolnym miejscu.

Dla kogo orbitrek? 

Często planując zakup sprzętu do treningu domowego zastanawiamy się co będzie właściwym wyborem. Do najpopularniejszych maszyn do treningu domowego zalicza się: rower stacjonarny, bieżnie, stepper. Istnieje możliwość, aby połączyć wszystkie wymienione sprzęty i zdecydować się na zakup orbitreka.

Czym jest orbitrek?

Orbitrek (do kupienia np. tutaj: www.marbo-sport.pl) często nazywany jest również trenażerem eliptycznym bądź crosstrainerem. Główną jego zaletą jest fakt, że łączy w sobie funkcje bieżni, roweru stacjonarnego oraz steppera, a co za tym idzie, na orbitreku jesteśmy w stanie trenować całe ciało, mowa tu zarówno o ramionach, plecach jak i brzuchu pośladkach oraz nogach. Podczas wykonywania ćwiczeń aktywowana jest większość mięśni w ciele co przekłada się na większe spalanie kalorii niż na przykład podczas ćwiczeń na bieżni czy stepperze.

Orbitrek – czy dla wszystkich będzie odpowiedni?

Według opinii specjalistów orbitrek, to urządzenie które sprawdzi się dla wszystkich. Do rozpoczęcia treningów nie wymagana jest wysoka sprawność fizyczna a chęci. Co nie wyklucza faktu, że świetnie sprawdzi się dla osób, które ćwiczą na co dzień, ponieważ można wykonać na nim rozgrzewkę oraz ostudzić ciało – po treningu kiedy organizm potrzebuje zrelaksowania i rozluźnienia.  Często polecany jest jako sprzęt dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z jakąkolwiek aktywnością, chcą poprawić oddech oraz dla osób, które mają problem z kolanami – w tym przypadku orbitrek będzie idealnym rozwiązaniem, gdyż podczas wykonywania na nim ćwiczeń nie obciąża stawów kolanowych. Urządzenie będzie również doskonałą propozycją dla osób z nadwagą.

W jaki sposób ćwiczyć na orbitreku?

Ćwiczenia na orbitreku nie są skomplikowane. Tak jak w każdym treningu konieczne jest, aby zachować odpowiednią postawę – w przypadku orbitreka sama jego konstrukcja wymusza prawidłową postawę, co z pewnością ułatwia jej zachowanie podczas dłuższego treningu. Wykonywać trening należy przede wszystkim często i regularnie, aby uzyskać efekty. Na początku treningów sama regularność będzie dużo ważniejsza niż czas wykonywanych ćwiczeń. Dużą zaletą jest również to, że w przypadku tego urządzenia mamy możliwość dostosowania intensywności treningów oraz w przypadku nowoczesnych modeli monitorowania: pokonanego dystansu, spalonych kalorii, czasu treningu, prędkości oraz tętna i innych funkcji.

W przypadku zdecydowania się na zakup orbitreka bardzo ważne jest, aby przed rozpoczęciem treningów zapoznać się z instrukcją urządzenia – co w dużej mierze pozwoli na wykorzystanie w pełni funkcjonalności urządzenia oraz wpłynie pozytywnie na komfort podczas ćwiczeń.